NASZE WYNIKI

II ZJAZD I ŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW - WYNIKI GORSZE NIŻ NASZA GRA

        W dniach 13-14.02.2021 r. na Śląskim w Chorzowie rozegrano kolejne trzy rundy w ramach rozgrywek I Śląskiej Ligi Juniorów. Nasza drużyna trafiała na rankingowo mocniejszych rywali i niestety pomimo ambitnej walki doznała trzech porażek.

Wyniki spotkań:

IV RUNDA
MUKS SZS Cieszyn - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.

4,5-1,5 / A. Szmajda- 1, M. Nowakowski- 0,5/


V RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - TMS Roszada Gliwice

2,5-3,5 / D. Świercz- 1, A. Szmajda- 1, M. Nowakowski- 0,5/


VI RUNDA
SSz Olimpia Goleszów - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.

4-2/ A. Szmajda- 1, M. Libura- 0,5, M. Nowakowski- 0,5/Z naszych zawodników najlepiej prezentuje się Agata Szmajda, która odniosła 6 zwycięstw w 6 pojedynkach i prowadzi na swojej szachownicy. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy rundy. Mamy nadzieję, że zespół odrobi poniesione straty i znacznie poprawi lokatę w końcowej tabeli. Trzymamy kciuki.UDANA INAUGURACJA NASZEGO ZESPOŁU W I ŚLĄSKIEJ LIDZE JUNIORÓW

        W dniach 6-7.02.2021 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano pierwsze trzy rundy w ramach I Śląskiej Ligi Juniorów. W rozgrywkach wystartowało 20 zespołów, które walczą o awans do przyszłorocznej Ekstraligi. Gra toczy się tempem P-90 min+30 sek. na ruch. Nasza drużyna występuje w składzie:

1 szachownica : Błażej Klimczak
2 szachownica: Mikołaj Libura
3 szachownica: Michał Nowakowski
4 szachownica: David Świercz
5 szachownica : Karolina Szmajda
6 szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszej drużyny:

I RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.- LKS Strażak Zabrzeg

1-5 / A.Szmajda -1/


II RUNDA
Hetman GKS Katowice IV - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.

1-5 / M.Libura -1, M.Nowakowski -1, D.Świercz -1, K.Szmajda -1, A.Szmajda -1/


III RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - KS Roszada Żory

4,5-1,5/ M.Libura -1, M.Nowakowski -1, D.Świercz -1, A.Szmajda -1, K.Szmajda -0,5/Po trzech rozegranych rundach zajmujemy wysoką 6 lokatę i z optymizmem przystąpimy do drugiego zjazdu.
Trzymajcie kciuki.OBIECUJĄCY DEBIUT NASZYCH ZAWODNIKÓW W IV LIDZE JUNIORÓW

        W dniach 23-24.01.2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrano IV Ligę Juniorów. Turniej rozgrywany był tempem P-30 +30 s na dystansie 7 rund. W stawce 17 zespołów zadebiutowała nasza drużyna grająca w składzie:

1 szachownica : Błażej Klimczak
2 szachownica: Mikołaj Libura
3 szachownica: Michał Nowakowski
4 szachownica: David Świercz
5 szachownica : Karolina Szmajda
6 szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszej drużyny:

UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - KSz „HETMAN” II Katowice 2-4

/A.Szmajda-1, M.Nowakowski-0,5, K.Szmajda-0,5/


UKS Goruszka Jaworze - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. 1-5

/M.Libura-1, M.Nowakowski-1, D.Świercz-1, K.Szmajda-1, A.Szmajda-1/


UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - UKS SP1 „Jedynka” Tychy 3-3

/M.Nowakowski-1, K.Szmajda-1, A.Szmajda-1/


UKS BASZTA II Wodzisław Śląski – UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. 1-5

/B.Klimczak-1, M.Nowakowski-1, D.Świercz-1, K.Szmajda-1, A.Szmajda-1/


UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.- UKS „G4” Tarnowskie Góry 3,5-2,5

/M.Nowakowski-1, K.Szmajda-1, A.Szmajda-1, D.Świercz-0,5/


UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.- KSz „Skoczek” II Czerwionka-Leszczyny 2,5-3,5

/K.Szmajda-1,A.Szmajda-1,D. Świercz-0,5/


KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice II – UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. 5-1

/M.Nowakowski-1/W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła dobre 8 miejsce. Gdyby było odrobinę więcej szczęścia i koncentracji (zwłaszcza w ostatnim pojedynku) ostateczna lokata drużyny byłaby dużo wyższa. Występ zespołu należy uznać za udany, gdyż zdobyliśmy indywidualne medale aż na trzech szachownicach:

- V szachownica – Karolina Szmajda -srebrny medal (5,5 pkt /7),
- VI szachownica- Agata Szmajda – srebrny medal (6,0 pkt /7),
- III szachownica- Michał Nowakowski- brązowy medal (5,5 pkt /7).

Ponadto Karolina wypełniła po raz drugi normę na III klasę sportową.
Brawa dla całego zespołu oraz gratulacje dla medalistów.
Kolejnym startem będzie występ w I Lidze Śląskiej Juniorów. Trzymajcie kciuki.


DMP IV Liga Juniorów 2021, podium - III szachownica- Michał


DMP IV Liga Juniorów 2021, podium, Karolina


DMP IV Liga Juniorów 2021, podium, AgataDOBRY WYSTĘP MICHAŁA NA TURNIEJU W ZABRZU

        W dniach 28-30.12.2020 r. w Zabrzu odbył się Turniej o normy centralne dla zawodników do lat 19. Turniej został rozegrany tempem P-60 min.+30 sekund, na dystansie 9 rund. W stawce 14 zawodników i zawodniczek wystąpił Michał Nowakowski, próbując uzyskać pierwszą normę na I kategorię szachową. Michał w końcowej klasyfikacji zajął 6 miejsce z dorobkiem 5/9 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki). Pomimo faktu, że do wypełnienia normy sporo zabrakło, występ Michała należy ocenić bardzo pozytywnie. Życzymy powodzenia w następnych startach.MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH

        W dniach 12-13.12.2020 r. w Ustroniu odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Turniej rozegrany był tempem P-10 min.+5 s. W zawodach nasz Klub reprezentowało 8 juniorów i 1 juniorka:

- Olivier Dąbek - C10
- Kamil Bieniek - C12
- Karol Przewoźnik - C12
- Karolina Szmajda - D14
- Michał Nowakowski - C14
- David Świercz - C14
- Mikołaj Śliwka - C14
- Błażej Klimczak - C16
- Mikołaj Libura - C16

Numery na listach startowych naszych reprezentantów nie stawiały nas w roli faworytów i pretendentów do medali. Start w turnieju miał na celu sprawdzić w jaki sposób zawodnicy gospodarują czasem oraz jak presja upływu czasu wpływa na jakość gry i popełniane błędy. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Ustroniu zaowocuje lepszymi wynikami w kolejnych startach.SŁABSZA FORMA NASZYCH ZAWODNIKÓW PODCZAS OSTATNICH TRZECH RUND 1 LIGI ŚLĄSKIEJ JUNIORÓW

        W dniach 28-29.11.2020 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się trzy ostatnie rundy 1 Ligi Śląskiej Juniorów. Niestety w ostatnich trzech pojedynkach graliśmy nierówno i popełnialiśmy sporo błędów doznając trzech kolejnych porażek. Skład zespołu oraz uzyskane rezultaty:

1 szachownica : Błażej Klimczak
2 szachownica: Mikołaj Libura
3 szachownica: Michał Nowakowski
4 szachownica: David Świercz
5 szachownica : Karolina Szmajda
6 szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszego zespołu:

VII RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - MKSz Diagonalia Imielin

2-4 / D. Świercz -1, K. Szmajda - 1/


VIII RUNDA
LKS Strażak Zabrzeg - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn.

4-2 / M. Nowakowski - 1, A. Szmajda - 1/


IX RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górn. - Hetman GKS Katowice II

1-5/ K. Szmajda - 1/Ostatecznie w końcowej tabeli nasz zespół uplasował się na 15 pozycji (16 numer startowy). Końcowa lokata nie spełniła naszych oczekiwań, ale pamiętajmy, że był to nasz debiut w tej klasie rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli nam walczyć o wyższe cele w nowym nadchodzącym sezonie. Atutem tego zespołu jest możliwość gry w nowych rozgrywkach w tym samym składzie. W całych rozgrywkach najrówniej grała Karolina, która zajęła 4 miejsce na piątej szachownicy gromadząc 6,5 pkt z 8 rozegranych pojedynków.KAROLINA I AGATA BLISKO PODIUM MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

        W dniach od 19 do 25.10.2020 r. w Węgierskiej Górce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Szachach Klasycznych. W zawodach wystąpiło troje naszych reprezentantów, którzy możliwość startu wywalczyli w Mistrzostwach Śląska Juniorów. Byli to : Karolina i Agata Szmajda oraz Michał Nowakowski. Najbliżej podium znalazła się Karolina, która po emocjonującej dogrywce zapewniła sobie 4 miejsce w turnieju i uzyskała awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. W ceremonii dekoracji udział wzięła też Agata, która uplasowała się na 6 miejscu w swojej kategorii wiekowej. Dobry turniej rozegrał Michał (11 lokata), który toczył często zacięte i wyrównane pojedynki ze znacznie bardziej doświadczonymi i silniejszymi rywalami. Owocami startu zawodników oprócz awansu Karoliny, są kolejne zgromadzone punkty ELO w szachach klasycznych (najnowszy ranking FIDE w listopadzie) oraz nowe bezcenne doświadczenie turniejowe (Michał rozegrał 8 spotkań, Agata 6 a Karolina 4 + 2 dogrywki ). Widać coraz większą dojrzałość w grze naszych zawodniczek i zawodników. Jest to spora zasługa Pana Krzysztofa Gmaja, który podczas zajęć warsztatowych dba o rozwój naszej techniki i taktyki gry oraz przekazuje wiele cennych wskazówek. Gratulacje i brawa dla zawodników oraz słowa podziękowania dla rodziców za sprawowanie opieki przez cały tydzień zawodów. W przyszłym roku będziemy mocno dopingować Karolinę podczas startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.


Ceremonia wręczenia nagród (Karolina)


Ceremonia wręczenia nagród (Agata)


Dyplom (Agata)


Dyplom (Karolina)KAROLINA Z BRĄZOWYM MEDALEM INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH

        W dniach 24 - 26 .09.2020 r. w Czeladzi odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. W zawodach startowali nasi zawodnicy i zawodniczka. Doskonały występ zanotowała Karolina Szmajda zajmując miejsce na najniższym stopniu podium i zdobywając pierwszy historyczny medal dla naszego Klubu. Ponadto Karolina wypełniła po raz pierwszy normę na I kategorię szachową (potrzeba dwóch norm) oraz dzięki wysokiemu wynikowi uzyskała III klasę sportową. Olbrzymie brawa dla Karoliny , bo to najwyższy sukces w jej dotychczasowych startach. W drodze po medal stoczyła kilka pasjonujących pojedynków pokonując w imponującym stylu znacznie wyżej notowane rywalki. Dobrze zaprezentował się też Michał Nowakowski zajmując 14 miejsce i podobnie jak Karolina uzyskał awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich , które odbędą się w Węgierskiej Górce . Pozostali nasi zawodnicy dzielnie walczyli z bardziej doświadczonymi rywalami zdobywając kolejne doświadczenia. Mamy nadzieję , że sukces Karoliny zachęci pozostałych zawodników do systematycznej pracy treningowej. GRATULUJEMY !


Ceremonia dekoracji naszej medalistki


Skorzystaliśmy z niepowtarzalnej okazji aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie . Na zdjęciu z naszą reprezentacją pan Łukasz Turlej wiceprezydent FIDE.


Pierwszy, historyczny medal!!!MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I KATOWIC W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

        W dniu 12 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozegrano Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych. Grano tempem P-3+2 na dystansie 13 rund , a turniej miał formułę Open. Listę startową 182 zawodników otwierały nazwiska ponad 20 arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych. W tym utytułowanym gronie wystąpiło trzech naszych reprezentantów : Michał Nowakowski , David Świercz i Mikołaj Libura. Nasi ambitni zawodnicy sprawili kilka niespodzianek odnosząc w poszczególnych rundach zwycięstwa nad wyżej notowanymi przeciwnikami i uzyskali następujące lokaty:

114. Michał Nowakowski 6,0/13
156. Mikołaj Libura 5,0/13
165. David Świercz 4,0/13

Warto dodać , że w klasyfikacji zawodników bez rankingu ELO dobrą 8 lokatę wśród 26 startujących zawodników zdobył Mikołaj Libura. Mamy nadzieję , że doświadczenie zdobyte w turnieju przyniesie wymierne efekty w następnych startach.BARDZO DOBRY START BŁAŻEJA W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

        W dniu 14.06.2020 r. na platformie szachowej chess.com rozegrano Otwarte Mistrzostwa Śląska. Turniej miał formułę OPEN, grano tempem P-5. W turnieju reprezentował nas Błażej Klimczak, który osiągnął doskonały wynik i sprawił nam miłą niespodziankę. W stawce 238 zawodników Błażej zakończył turniej na bardzo wysokim 11 miejscu, uzyskując w 16 rundach 12 zwycięstw i doznając tylko 4 porażek. To jeden z najlepszych startów naszego ambitnego zawodnika.
Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW W TURNIEJU INTERNETOWYM

        W związku z pandemią turnieje szachowe przeniosły się do internetu. Miło nam poinformować, że w dniu 6 czerwca w turnieju szachowym zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Sosnowca dobry start zanotowała Karolina Szmajda oraz Błażej Klimczak. Karolina zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych a Błażej miejsce III w kategorii szkół ponadpodstawowych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w dniu 10 czerwca.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM W 1 ŚLĄSKIEJ LIDZE JUNIORÓW

        W dniach 15-16.02.2020 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się drugi zjazd podczas którego rozegrane zostały kolejne trzy rundy 1 Śląskiej Ligi Juniorów.
Nasz zespół wystąpił w składzie:

I szachownica : Błażej Klimczak
II szachownica: Mikołaj Libura
III szachownica: Michał Nowakowski
IV szachownica: David Świercz
V szachownica : Karolina Szmajda
VI szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszego zespołu:

IV RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - Chorzowskie Towarzystwo Szachowe

1,5-4,5 /K.Szmajda-1,D.Świercz-0,5/


V RUNDA
Zefir Boguszowice - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

1-5/M.Libura-1,M.Nowakowski-1,D.Świercz-1,K.Szmajda-1,A.Szmajda-1/


VI RUNDA
UKS Ognisko II Rydułtowy - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

3-3/D.Świercz-1,A.Szmajda-1,M.Nowakowski-0,5,K.Szmajda-0,5/Naszym zawodnikom nie brakuje ambicji i woli walki. Po sześciu rundach zajmujemy 9 lokatę a do zakończenia zostały trzy ostatnie rundy. Trzymajcie kciuki.NASI SZACHIŚCI NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM DRUŻYNOWYCH ROZGRYWEK JUNIORÓW O PUCHAR DORS - KLIMCZOK NA ROK 2019/2020

        W dniu 8 lutego 2020 r. w Imielinie odbył się ostatni zjazd Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Ryszarda Dorsa i Krystiana Klimczoka podczas którego rozegrano ostatnie trzy rundy. Nasza drużyna podobnie jak w poprzednich zjazdach wystąpiła w składzie: Michał Nowakowski, David Świercz, Karolina Szmajda, Błażej Klimczak, Mikołaj Libura i Agata Szmajda.
Wyniki naszych spotkań:

VII RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - SP-34 Rybnik

6-0/M.Nowakowski-1,D.Świercz-1,K.Szmajda-1,B.Klimczak-1,M.Libura-1,A.Szmajda-1/


VIII RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - SP-1 Dąbrowa Górnicza

5,5-0,5/M.Nowakowski-1,K.Szmajda-1,B.Klimczak-1,M.Libura-1,A.Szmajda-1,D.Świercz-0,5/


IX RUNDA
MKSz Hołdunów - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

2-4/M.Nowakowski-1,K.Szmajda-1,M.Libura-1,A.Szmajda-1/Odniesienie kolejnych trzech zwycięstw zagwarantowało nam wygraną w całym turnieju oraz odebranie okazałego pucharu i złotych medali. Na drugim miejscu uplasował się zespół Stowarzyszenia Odkrywamy Talenty z Dąbrowy Górniczej , a trzecia lokata przypadła drużynie MKSz Diagonalia Imielin.

Dorobek naszych reprezentantów w całym turnieju:

1 szachownica: Michał Nowakowski 7/9 (1 miejsce)
2 szachownica: David Świercz 3,5/9
3 szachownica: Karolina Szmajda 7,5/9 (2 miejsce)
4 szachownica: Błażej Klimczak 7/9 (1 miejsce)
5 szachownica: Mikołaj Libura 7/9 ( 2 miejsce)
6 szachownica: Agata Szmajda 9/9 (1 miejsce)

Miłą wiadomością jest fakt , że dzięki dobrej grze w całym turnieju Karolina wypełniła normę na II kategorię szachową a Błażej na III.
DUŻE BRAWA I GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU !!!


Cztery najlepsze zespoły turnieju


Zwycięska drużyna po dekoracji


Zawodnicy i zawodniczki z miejsc 1-3 na szachownicach


Gdy sportowe emocje już opadłyDEBIUT NASZYCH ZAWODNIKÓW W I ŚLĄSKIEJ LIDZE JUNIORÓW

        W dniach 1-2 lutego 2020 r. w obiektach Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się I zjazd I Śląskiej Ligi Juniorów. W stawce 17 zespołów debiutuje nasza drużyna. Podczas III zjazdów odbędzie się 9 rund granych tempem P-90 min+30 s. Turniej umożliwia wypełnianie norm na kategorie centralne oraz jest liczony do rankingu FIDE. Mecze odbywają się na 6 szachownicach.
Nasz zespół wystąpił w składzie:

I szachownica : Błażej Klimczak
II szachownica: Mikołaj Libura
III szachownica: Michał Nowakowski
IV szachownica: David Świercz
V szachownica : Karolina Szmajda
VI szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszych spotkań:

I RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - MDK nr 1 Bytom

1,5-4,5 /K.Szmajda-1,A.Szmajda-0,5/


II RUNDA
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza- pauza


III RUNDA
WASKO Hetman Katowice III - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

1-5/B.Klimczak-1,M.Libura-1,D.Świercz-1,K.Szmajda-1,A.Szmajda-1/Nasi zawodnicy walczą bardzo dzielnie o każdą zdobycz punktową pokazując olbrzymiego ducha walki. Toczą wyrównane pojedynki z zawodnikami bardziej doświadczonymi i utytułowanymi. Po trzech rundach klasyfikujemy się na niezłej 9 pozycji , a więc dokładnie w środku stawki. Warto podkreślić ,że nasze dziewczęta nie doznały jeszcze porażki. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.UTRZYMANA POZYCJA LIDERA DRUŻYNOWYCH ROZGRYWEK JUNIORÓW O PUCHAR DORS-KLIMCZOK

        W dniu 11.01.2020r. w Imielinie odbył się drugi zjazd podczas którego rozegrano kolejne trzy rundy turnieju. Nasz zespół wystąpił w identycznym składzie jak na pierwszym zjeździe w Rybniku.
Wyniki naszych spotkań:

IV Runda
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza-Wrotkarnia Rybnik

6-0 / M.Nowakowski-1,D.Świercz-1,K.Szmajda-1,B.Klimczak-1,M.Libura-1,A.Szmajda-1/


V Runda
MKSz. Diagonalia Imielin-UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

3-3/ D.Świercz-1,A.Szmajda-1,M.Nowakowski-0,5,K.Szmajda-0,5/


VI Runda
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza-Stowarzyszenie Odkrywamy Talenty Dąbrowa Górnicza

3-3/ M.Nowakowski-1,B.Klimczak-1,A.Szmajda-1/Nasz zespół jako jedyny w stawce nie doznał porażki, po VI rundach utrzymał pozycję lidera turnieju i jest faworytem do końcowego zwycięstwa.
Gratulacje dla zawodników.OBIECUJĄCY START NASZYCH ZAWODNIKÓW W KOLEJNEJ EDYCJI DRUŻYNOWYCH ROZGRYWEK JUNIORÓW O PUCHAR DORS-KLIMCZOK 2020

        W dniu 14.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Rybniku odbyły się pierwsze trzy rundy kolejnej edycji Drużynowych Rozgrywek Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2020 ( nasz zespół broni tytułu zdobytego w ubiegłym roku pod nazwą SP-21 Dąbrowa Górn.). W tegorocznej edycji występuje 10 zespołów. Tempo gry P-30 min +30 s na ruch , 9 rund , system kołowy w ciągu trzech zjazdów.
Skład naszej drużyny:

1 szachownica: Michał Nowakowski-kapitan zespołu
2 szachownica: David Świercz
3 szachownica: Karolina Szmajda
4 szachownica: Błażej Klimczak
5 szachownica: Mikołaj Libura
6 szachownica: Agata Szmajda

Wyniki naszych spotkań:

I Runda
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - MKSz DIAGONALIA Imielin II

4,5-1,5 /K. Szmajda-1,B. Klimczak-1,M. Libura-1,A. Szmajda-1, M. Nowakowski-0,5/


II Runda
UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza - LEGO Rybnik

4-2 /K. Szmajda-1,B. Klimczak-1,M. Libura-1,A. Szmajda-1/


III Runda
LASERHOUS Rybnik - UKS Dębowy Król Dąbrowa Górnicza

1-5 /M. Nowakowski-1,K. Szmajda-1,B. Klimczak-1,M. Libura-1,A. Szmajda-1/Po trzech rundach znajdujemy się na czele tabeli i jest to dobry prognostyk przed kolejnymi dwoma zjazdami.
Brawa dla całego zespołu.
NASZE DZIEWCZĘTA NA PODIUM TURNIEJU Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W CZELADZI

        W dniu 11 listopada 2019 roku w Czeladzi odbył się Turniej z Okazji Dnia Niepodległości. Zawody rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej grając tempem P-15 na dystansie 7 rund. W kategorii dziewcząt do 12 lat triumfowała Agata Szmajda a na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Szmajda. Obie nasze dziewczęta zdobyły po 4 pkt a o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza. W turnieju grał też Kamil Bieniek , który zdobył 3 punkty. W grupie do 9 lat dobry występ zaliczył Olivier Dąbek gromadząc 3,5 pkt i kończąc turniej na 12 pozycji w klasyfikacji generalnej. Brawa dla naszych zawodniczek.
POWRÓT AGATY Z TARNOWSKICH GÓR Z TURNIEJOWYM ZWYCIĘSTWEM, PUCHAREM, ZŁOTYM MEDALEM, II KATEGORIĄ I TABLETEM !!!

        W dniach 12-13 10. 2019 r. w Tarnowskich Górach odbył się XIV Memoriał im.Henryka Karnówki. Turniej był rozegrany tempem P-60 na dystansie 7 rund.
W zawodach wystąpiło troje naszych reprezentantów:

-Agata Szmajda-kategoria do 10 lat,
-Karolina Szmajda-kategoria do 14 lat,
-David Świercz-kategoria do 14 lat.

Doskonałe zawody rozegrała Agata zdobywając 6,0/7 (5 zwycięstw, 2 remisy) i wygrywając w pięknym stylu turniej. Fantastyczna gra przyniosła efekt w postaci wypełnienia normy na II kategorię. W nagrodę nasza zawodniczka odebrała puchar, medal i tablet.
Niezły start zanotował David Świercz zajmując 9 miejsce z dorobkiem 3,5/7 (1 zwycięstwo, 5 remisów, 1 porażka).

Trwa zatem świetna passa Agaty. BRAWO !!!

Tarnowskie Góry -złota medalistka


Okazało się , że z Tarnowskich Gór nikt nie wrócił z pustymi rękoma . Brawa dla organizatorów.AGATA VI ZAWODNICZKĄ INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH

        W dniu 5.10.2019 r. w Łaziskach Górnych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Turniej był grany tempem P-10+5 sekund na ruch na dystansie 9 rund. W stawce ok. 330 zawodniczek i zawodników wystąpiła 13 osobowa reprezentacja naszego klubu. Z naszych reprezentantów najlepiej spisała się Agata Szmajda , która zajęła doskonałe 6 miejsce w klasyfikacji końcowej w kategorii D-10. Agata zgromadziła 5,5 pkt (5 zwycięstw ,1 remis i 3 porażki). Bardzo dobry występ zanotowała też starsza siostra Agaty - Karolina uzyskując 7 miejsce w kategorii D-12 z identycznym dorobkiem 5,5 pkt (5 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki).

Miejsca i dorobek punktowy pozostałych reprezentantów:

Kategoria C-10
48. Kamil Bieniek 4,0/9
55. Michał Misztal 3,0/9
59. Olaf Wylężek 2,5/9
63. Olivier Dąbek 1,0/9
Kategoria C-12
28. Michał Nowakowski 4,5/9
48. David Świercz 3,5/9
56. Adam Misztal 2,0/9
57. Mikołaj Śliwka 1,0/9
Kategoria CD-16
21. Mikołaj Libura 3,0/9
23. Błażej Klimczak 1,0/9
Kategoria D-10
20. Justyna Herbuś 2,0/9


Warto podkreślić , że dzięki dobrej grze swoje pierwsze punkty ELO rankingu międzynarodowego FIDE w szachach szybkich uzyskali Agata i Karolina Szmajda oraz Mikołaj Libura. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich Ceremonia dekoracji kategorii D-10W Łaziskach Górnych po raz pierwszy wystąpiliśmy w nowych klubowych koszulkach. Przykuwaliśmy uwagę sędziów, organizatorów, kibiców i fotoreporterów ;)

ŚWIETNY WYSTĘP AGATY W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW W PIEKARACH ŚLĄSKICH

        W dniach 13-15 września 2019 r. w Piekarach Śląskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasze barwy klubowe reprezentowała Agata Szmajda, Kamil Bieniek i Olaf Wylężek. Turniej był grany tempem P-30+30 sekund na ruch na dystansie 7 rund. Doskonały wynik uzyskała Agatka zdobywając IV miejsce z dorobkiem 4,5 pkt (4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki). Gratulujemy kolejnego sukcesu i okazałego pucharu.
W turnieju chłopców 26 miejsce zajął Kamil a 30 lokatę Olaf.MICHAŁ NA PODIUM TURNIEJU EKSTRALIGA KIDS W CHORZOWIE

        W ostatni dzień wakacji 31 sierpnia 2019 r. w Hotelu Arsenal w Chorzowie odbył się turniej Ekstraliga Kids do lat 12. Po wakacyjnej przerwie swoją formę zdecydował się sprawdzić MICHAŁ NOWAKOWSKI. Turniej miał formułę szachów szybkich, grano tempem P-10 min+5 sekund na ruch na dystansie 7 rund. Nasz zawodnik zgromadził 4,5 pkt./7 co zapewniło III miejsce w klasyfikacji końcowej. Warto dodać, że Michał odniósł 3 zwycięstwa, 3 remisy i doznał tylko 1 porażki. Gratulacje dla Michała i życzymy dalszych sukcesów.


UDANY DEBIUT W MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH

        W dniach 12-16 czerwca 2019 r. nasi reprezentanci (osiem osób) zadebiutowali w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbywały się w Imielinie. Turniej rozgrywany był tempem P-90 min +30 sekund na dystansie 9 rund.
W Imielinie wystąpili:

Kategoria C-11 (2008-2009)
- Kamil Bieniek (2009)
Kategoria D-11 (2008-2009)
- Agata Szmajda (2009)
Kategoria C-13 (2006-2007)
- Michał Nowakowski (2007)
- David Świercz (2007)
Kategoria D-13 (2006-2007)
- Karolina Szmajda (2007)
Kategoria C-15 (2004-2005)
- Błażej Klimczak (2004)
- Mikołaj Libura (2004)
- Karol Zdańkowski (2005)

Bardzo udany występ zanotowały Agata i Karolina SZMAJDA. Dziewczęta rozegrały sporo bardzo dobrych pojedynków i sprawiły kilka niespodzianek. W końcowej klasyfikacji Agata zajęła IX miejsce gromadząc 5pkt/9 a Karolina XV lokatę zdobywając tę samą liczbę punktów. Agata i Karolina uzyskały awans do zawodów międzywojewódzkich, które zostaną rozegrane w październiku. Duże brawa i gratulacje.

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów:

37. Michał Nowakowski 4,5/9
53. David Świercz 4,0/9
38. Błażej Klimczak 3,0/9
39. Mikołaj Libura 3,0/9
53. Kamil Bieniek 2,0/9
43. Karol Zdańkowski 1,5/9


Warto podkreślić, że za rok za wyjątkiem Błażeja i Mikołaja nasi zawodnicy nie muszą zmieniać kategorii wiekowych. Odebraliśmy sporo gratulacji i życzeń z okazji założenia klubu i naszego debiutu oraz podkreślano oryginalność naszej nazwy. Odbył się też historyczny derbowy pojedynek, gdyż w 4 rundzie kategorii D-11 Agata zmierzyła się z zawodniczką SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Spotkanie zakończyło się remisem.


MICHAŁ NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM MISTRZOSTW CZELADZI W SZACHACH SZYBKICH

        W dniu 9.06.2019 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czeladzi w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza. Turniej był rozgrywany tempem P-15 na dystansie 7 rund. W kategorii juniorów do lat 14 zdobywcą pucharu burmistrza okazał się Michał NOWAKOWSKI gromadząc 5 pkt/7 (4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka). Uzyskany wynik dał naszemu zawodnikowi 6 miejsce w klasyfikacji generalnej w stawce 57 zawodników. Gratulujemy Michałowi i wierzymy, że jest to potwierdzenie wysokiej formy na zbliżające się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych.
Trzymamy kciuki.KAROLINA NA PODIUM KLASYFIKACJI KOBIET TURNIEJU W KRZESZOWICACH

        W dniach 25-26.05.2019 w Krzeszowicach (województwo małopolskie) odbył się turniej szachów klasycznych. Turniej rozegrano tempem P-60 min na dystansie 7 rund (w formule OPEN). W stawce 49 zawodników i zawodniczek wystąpiło troje reprezentantów naszego Klubu (Karolina, Agata oraz pan Norbert Szmajda). Najlepszy wynik osiągnęła Karolina Szmajda zdobywając III miejsce w kategorii kobiet z dorobkiem 5 pkt/7 (8 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju). Warto podkreślić, że w turnieju pan Norbert (tata Karoliny) wypełnił normę na IV kategorię. Gratulujemy.


MICHAŁ ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU KLASYFIKACYJNEGO W ZABRZU O II KATEGORIĘ MĘSKĄ

        W dniach 18-19.05.2019 r. Michał Nowakowski wraz z Błażejem Klimczakiem i Mikołajem Liburą brał udział w Turnieju Klasyfikacyjnym o II Kategorię Męską w Zabrzu. Start zakończył się pełnym sukcesem. Michał został zwycięzcą turnieju i wypełnił normę na II kategorię. Warto podkreślić, że zrobił to w stylu mistrzowskim. W 8 pojedynkach (grano każdy z każdym) odniósł 7 zwycięstw i zanotował 1 remis. Duże brawa dla naszego zawodnika za bardzo dobrą grę, koncentrację i konsekwencję oraz wytrzymanie presji. Dla Michała skończyły się zatem kategorie okręgowe, czas na kategorie centralne :)). Był to pierwszy start Michała w barwach UKS DĘBOWY KRÓL DĄBROWA GÓRNICZA. Lepszej promocji klubu chyba nie można było sobie wymarzyć.
SERDECZNE GRATULACJE!!!